Newsletter #12

Obejrzyj prezentację na youtube

 

Zarząd Madmind Studio S.A. z siedzibą w Bydgoszczy informuje, że na dzień 3 grudnia 2021 roku, gra „Succubus”, która miała swoją premierę na platformach sprzedażowych STEAM oraz GOG w dniu 5. października 2021 roku sprzedała się w ilości przekraczającej 100 000 egzemplarzy, zapewniając tym samym zwrot wydatków poniesionych na produkcję, wydanie oraz marketing gry.

Szacowany budżet gry Succubus wynosi 3,8 mln zł.
(Kwota ta może ulec nieznacznej korekcie, wraz z  precyzyjnym wyliczeniem kosztów produkcji gry)

Kluczową rolę w osiągnięciu rentowności gry stanowiła sezonowa, jesienna wyprzedaż na platformie Steam, podczas której gra sprzedała się w ilości 23 530 sztuk (Steam).

Mając na uwadze powyższe, każda sprzedana kopia gry stanowi zysk dla Spółki. Dzięki temu Spółka może w całości skupić się nad realizacją kolejnych projektów.

Zgodnie z przyjętym harmonogramem działań, wydany został również pierwszy od dnia premiery, płatny dodatek do gry Succubus – Tight Armors, stanowiący pakiet 5 przebrań dla głównej bohaterki gry.
Koszt produkcji w/w DLC został zwrócony w ciągu 2 dni od premiery, w związku z czym spółka planuje kontynuować wsparcie gry również w roku 2022 w sprawdzonym modelu sprzedażowym, na który składają się darmowe aktualizacje gry oraz dodatkowo płatne dodatki w różnym przedziale cenowym.

Podczas zbliżającej się prezentacji „MADNIGHT 2021: Horror Showcase”, 16 grudnia 2021, wydany zostanie ostatni w bieżącym roku, płatny dodatek do Succubus, którego cena na platformach Steam oraz GOG wyniesie 4,99$.

Succubus wraz z pozostałymi, wydanymi już grami, objęty zostanie jeszcze dwiema obniżkami ceny w bieżącym roku, które będą miały miejsce w dniach 16-17 grudnia, oraz podczas zimowej wyprzedaży Steam w dniach 22 grudnia – 5 stycznia. 

W styczniu 2022 roku spółka planuje rozszerzyć dystrybucję gry Succubus również na platformie Epic Store, dzięki uzyskaniu oficjalnej klasyfikacji wiekowej gry z ESRB.

Cały czas toczą się również prace nad konsolową wersją gry, której wydanie zaplanowane jest na pierwszy kwartał 2022 roku. Za wykonanie oraz dystrybucję portów gry odpowiedzialna jest spółka Console Labs S.A.
Biorąc pod uwagę fakt, że sprzedaż Agony w wersji konsolowej stanowiła znaczą część ogólnej sprzedaży, zakładamy że podobnie będzie również w przypadku Succubus, a 80% zysków które przysługują Madmind Studio za porty konsolowe (PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series, Switch), przełożą się na duże zyski w przyszłym roku.  

Na moment publikacji raportu :

SUCCUBUS:

Ocena graczy na Steam: 87% ”Very Positive”, oparta na 1827 recenzjach

Wishlista gry: 312 613 (Steam) + 5,839 (GOG)
Aktywacja wishlisty (Steam): 10.1%
Główne rynki sprzedaży gry:

Stany Zjednoczone  (22%)
Chiny    (16%)
Niemcy   (11%)
Rosja  (7,7%)

  Ilość sprzedanych DLC (STEAM + GOG) Zysk ze sprzedaży DLC, przy kursie dolara z 3.12.2021 (STEAM + GOG) Ilość sprzedanych egzemplarzy gry (STEAM + GOG) Całościowy przychód ze sprzedaży gry wraz z DLC, przy kursie dolara z 3.12.2021  (STEAM + GOG)
Succubus 19 075 106 723 zł 101 208 3 864 959 zł

 

AGONY

Dzięki premierze Succubus oraz licznym działaniom promocyjnym na platformach sprzedażowych Steam oraz GOG, poprawie uległa również sprzedaż gier Agony oraz Agony Unrated, które od 5 października do 2 grudnia, wygenerowały przychód na poziomie 111 tyś zł, sprzedając się w ilości niemal 14 tyś egzemplarzy (Steam + GOG).

VOID SLAYER

Dnia 29 października 2021, spółka zaprezentowała również nową grę- Void Slayer, której premiera odbędzie się w styczniu 2022 roku. Dokładna data premiery zostanie ogłoszona wraz z nowym zwiastunem gry, już 16 grudnia bieżącego roku, podczas trwania wydarzenia MADNIGHT 2021: Horror Showcase.

Madmind Studio pełnić będzie rolę wydawniczą w zamian za 40% zysków netto ze sprzedaży gry. Poza wydaniem gry, rolą spółki jest wsparcie marketingowe projektu w postaci wysyłki nowych materiałów z gry do mediów branżowych, posty na social mediach spółki, wsparcie PR, Community Management oraz wysyłka gry do youtuberów, recenzentów oraz kuratorów Steam.  

HELP ME!  /  AGONY: Lords of Hell

W okresie pomiędzy 6-14 grudnia, spółka planuje oficjalne ogłoszenie dwóch nowych produkcji, które otrzymają dodatkowy materiał promocyjny (zwiastun) podczas prezentacji MADNIGHT 2021:  Horror Showcase.

MADNIGHT 2021: Horror Showcase

16 grudnia 2021roku odbędzie się prezentacja wideo, podczas której spółka zaprezentuje nowe materiały z tworzonych obecnie gier, oraz zapowie kolejne produkcje.
Wraz z zapowiedzią w mediach branżowych, spółka opublikowała zwiastun wydarzenia, który obejrzeć można na oficjalnym kanale youtube Madmind Studio.

Prezentacja organizowana jest we współpracy z jednym z największych serwisów internetowych traktujących o grach typu horror, w internecie- www.relyonhorror.com.

Developerzy biorący udział w wydarzeniu Gry obecne na wydarzeniu
Madmind Studio
IGNIBIT
Lunarium Creations
Woodland Games
Live Motion Games!
Black Rat Studio
Sanctus
Succubus (DLC)
Agony: LoH
Tormentor
Paranoid

Agony Unrated VR
LFB
HELP ME!
Void Slayer
Autopsy Simulator
Chernobyl Liquidators

 

Dodatkowo, po zakończonej prezentacji spółka planuje wysyłkę do mediów branżowych z podsumowaniem wydarzenia, oraz retransmisję materiałów na swoich mediach społecznościowych, platformie Steam oraz Youtube.Kolejne relacje inwestorskie planujemy publikować w każdy pierwszy piątek nowego miesiąca

/ Madmind Studio