Newsletter #1 2022

Obejrzyj prezentację na youtube

 

Zarząd Madmind Studio S.A. z siedzibą w Bydgoszczy informuje, że wydana 5 października 2021 roku, gra „Succubus”, która miała swoją premierę na platformach sprzedażowych STEAM oraz GOG, zakończyła rok 2021 ze sprzedażą na poziomie 130 000 egzemplarzy.

W związku z popularnością jaką cieszy się ta produkcja, planujemy jej dalsze wsparcie na przestrzeni roku 2022, zarówno w postaci płatnych jak i darmowych dodatków oraz aktualizacji gry.

Pierwsze 100 000 egzemplarzy gry trafiło w ręce graczy w niespełna 2 miesiące, co w zestawieniu z poprzednią produkcją studia – Agony, które potrzebowało do tego wyniku 10 miesięcy, oceniamy jako sukces sprzedażowy nowego tytułu.

Wraz z końcem  roku 2021, a więc w niespełna 3 miesiące, Succubus osiągnął większe przychody na platformie Steam niż Agony wraz z Agony Unrated, w ponad 3 lata od premiery.

 

Biorąc pod uwagę długi ogon sprzedażowy gier Agony oraz obecnie niemal pięciokrotnie lepszą sprzedaż Succubus względem nich, zakładamy że miesięczne wpływy z wersji PC Succubus, wystarczą na pokrycie kosztów operacyjnych studia w roku 2022 oraz na nowe inwestycje, a cały dotychczasowy zwrot kosztów produkcji gry, przeznaczymy rozwój Madmind Studio, w tym między innymi na działalność wydawniczą.

Z uwzględnieniem zaprezentowanego w październiku  2021r harmonogramu działań związanych ze wsparciem gry Succubus, wydaliśmy do tej pory kilka płatnych dodatków w postaci DLC.

Całkowita liczba graczy  którzy sięgnęli po płatne dodatki do Succubus niebawem przekroczy 30 000, co naszym zdaniem uzasadnia dalsze inwestowanie w projekt oraz jego wsparcie w roku 2022.

MADNIGHT 2021: Horror Showcase

Obejrzyj MADNIGHT 2021 na youtube

Podsumowaniem roku był dla naszej spółki specjalny pokaz gier, zorganizowany przy współpracy z RelyOnHorror.com (jeden z największych serwisów growych traktujących o horrorach).

Łącząc utrzymane w stylistyce horroru sceny  live-action wraz z zapowiedziami nowych gier wydarzenie, zostało pozytywnie odebrane przez graczy oraz media branżowe.


 

Rok 2022

Poza kontynuacją prac nad zapowiedzianymi już tytułami, spółka planuje wprowadzić kilka dodatkowych rozwiązań produkcyjnych, co w przyszłości zaowocuje znacznym obniżeniem kosztów produkcji nowych gier, oraz umożliwi ich szybsze wprowadzenie na rynek.

By osiągnąć ten cel, zdecydowaliśmy się na stworzenie bazy funkcjonalności (Features), która pełnić będzie rolę magazynu gotowych i przetestowanych rozwiązań gameplayowych.

Dzięki temu rozwiązaniu, kolejne gry będą mogły skupić się na dostosowaniu designu do istniejących już rozwiązań, jak na przykład sztuczna inteligencja wrogów, czy też system poruszania się głównej postaci oraz jej interakcje z otoczeniem.

Cały proces obrazuje poniższa grafika, ukazująca przykładowe projekty i funkcjonalności:

Główne założenia opisywanego modelu zakładają możliwość tworzenia gier z gotowych funkcjonalności, w zaledwie kilku osobowym zespole, czasami nawet bez udziału programistów.

 

 

 

W styczniu 2022r planujemy wydanie gry z gatunku FPS -  „Void Slayer”.

VOID SLAYER

Tytuł ten początkowo był projektem biorącym udział w „EpicJam 2021”, a twórcy gry postanowili rozbudować grę i pokryć koszta jej produkcji. Pomysłodawcami oraz twórcami tego projektu są pracownicy Madmind Studio, którzy całość prac wykonują w swoim prywatnym czasie.

W zamian za wydanie gry Void Slayer, Madmind Studio czerpać będzie 40% wypracowanego przychodu netto z tego tytułu.

Działania związane z marketingiem, kontaktem z mediami growymi oraz youtuberami, spółka ocenia jako marginale, zaliczając je do ogólnych miesięcznych kosztów operacyjnych. W związku z tą strategią, niezależnie od tego jaką sprzedaż uzyska Void Slayer, spółka może na niej wyłącznie zarobić.

Premiera Void Slayer, ma również podkreślić otwartość oraz niezależność studia Madmind, co mamy nadzieje zaowocuje w przyszłości kolejnymi korzystnymi umowami wydawniczymi.

SUCCUBUS

Poza planami wspierania gry w wersji PC, planowany jest również debiut konsolowych wydań tego tytułu (PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series, Switch ).

Madmind Studio udzieliło praw do wydania Succubus w wersjach konsolowych, w zamian za 80% zysków netto ze sprzedaży.

Jako, że przychody z konsolowej wersji „Agony”, stanowiły około 50% całościowych zysków z gry, spółka liczy na dobrą sprzedaż Succubus, którego grupa docelowa jest zbliżona do „Agony”, ale gra zbiera znacznie bardziej pozytywne opinie wśród graczy oraz recenzentów.   

Konkretna data premiery konsolowych wersji Succubus zostanie ogłoszona przez wykonawcę portów- Console Labs S.A.

Dodatkowo, spółka planuje wydanie PCtowej wersji gry również na platformie Epic Store, powiększając tym samym skalę dystrybucji gry.  

AGONY

W związku z tym, że gry z serii Agony (wydanej w maju 2018roku) nadal przynoszą spółce spore dochody, liczymy na to że trend utrzyma się również w roku 2022, dzięki dodatkom dla Succubus (akcja Succubus kontynuuje wątki fabularne z Agony) oraz dzięki planowanej kampanii crowfundingowej na platformie Kickstarter, nowej gry z serii Agony- Lords of Hell.

AGONY UNRATED VR

Ten realizowany dzięki współpracy z IGNIBIT projekt VR, został po raz pierwszy oficjalnie zaprezentowany podczas prezentacji MADNIGHT 2021, ciesząc się przychylnymi opiniami graczy.

Konkretna data premiery Agony Unrated VR  zostanie ogłoszona przez wykonawcę portów- IGNIBIT S.A.

HELP ME!

W czerwcu 2022 roku, Madmind Studio przeprowadzi zbiórkę crowfundingową gry HELP ME!, za której produkcje odpowiada studio  Black Rat, specjalizujące się w produkcji horrorów.

Pierwsze komentarze graczy oraz mediów branżowych, po zaprezentowaniu trailera gry, są bardzo pozytywne, podobnie jak opinie testerów, w związku z czym liczymy na to, że zbiórka zostanie zakończona sukcesem.

Developer porównuje swoją grę z takimi tytułami jak Visage, The Beast Inside oraz Moons of Madness.

Zainwestowana w projekt kwota niezbędna developerowi na przygotowanie grywalnego dema gry, oraz prace nad pełną wersją, zostanie częściowo lub w całości zwrócona dzięki zbiórce na Kickstarter.

Demo gry weźmie również udział we wrześniowym festiwalu dem na platformie Steam.

W przypadku inwestycji spółki w wydanie pełnej wersji gry, procentowy podział zysków netto po zwrocie kosztów produkcji, wynosić będzie 60% dla Madmind Studio  oraz 40% dla Black Rat.

AGONY: Lords of Hell

Nowy tytuł rozszerzający uniwersum Agony sięgnie po graczy lubiących gry typu RTS.

Agony LoH będzie tytułem o sprawdzonym i unikalnym gameplayu znanym z bestselerowej serii Populous, której sprzedaż na PC przekroczyła 4mln egzemplarzy.

Tytuł ten również wspierał będzie rozgrywkę wieloosobową.

Agony: Lords of Hell, nie ma precyzyjnie określonego budżetu. Szacowane nakłady które firma będzie musiała ponieść w związku z przygotowaniem kampanii na Kickstarterze w tym roku, wyniosą około 185tyś zł i zostaną pokryte z zapasów finansowych spółki.
Budżet pełnej wersji zależeć będzie od powodzenia zbiórki na kickstarterze. W zależności od tego jak będzie popularna i jak dużo zgromadzimy tam pieniędzy, podjęta zostanie decyzja o skali gry oraz jej budżecie.

Ogłoszenie Agony: Lords of Hell spotkało się ze sporym zainteresowaniem graczy oraz mediów branżowych, co pozwala zakładać że marketing, widoczność w mediach oraz dystrybucja tej gry będzie znacznie łatwiejsza niż w przypadku Succubus. 

PARANOID

Zaprezentowany podczas MADNIGHT 2021, nowy zwiastun Paranoid miał na celu przypomnieć graczom o tej produkcji a tym samym zbadać aktualne zainteresowanie jakim cieszy się gra.

Dobre zasięgi w mediach branżowych oraz pozytywne komentarze graczy, pozwalają zakładać dobrą widoczność gry w momencie jej premiery.

W przypadku tej gry, spółka nie wyklucza nawiązania współpracy z wydawcą globalnym.

Na przestrzeni roku 2022 Paranoid zostanie oddany w ręce graczy pod postacią grywalnego dema lub prologu na platformie Steam.  Gameplay gry wzorowany jest na bestsellerowej serii Condemned, którą to cechuje duża dynamika walki oraz jej realizm.

Za produkcję gry odpowiadać będzie nowo utworzony zespół wewnętrzny Madmind Studio, pod kierownictwem producenta Succubus-  Wojciecha Becli. Zespół przy okazji produkcji tej gry opracuje również szereg nowych funkcjonalności i rozwiązań, z których korzystać będą kolejne gry Madmind Studio.

Paranoid podczas procesu tworzenia zostanie kilkukrotnie zbadany przez tzw „silent reviews”, czyli recenzje oraz feedback od działających w branży gier recenzentów. Dzięki temu, oraz dodatkowym testom zewnętrznym, Paranoid zostanie wydany w chwili kiedy jego szacowane oceny (recenzje), będą bardzo pozytywne.

Plany marketingowe dla Paranoid przewidują, krótką i intensywną kampanię promocyjną, rozpoczynającą się około 5 miesięcy przed premierą gry.

TORMENTOR

Pierwszy gameplay ukazujący grę w obecnej formie, został zaprezentowany podczas MADNIGHT 2021, stanowiąc główny punkt prezentacji.

Ogłoszony w grudniu 2020 roku tytuł wzbudził spore kontrowersje wśród graczy oraz mediów branżowych. By mieć pewność, że zainteresowanie grą nie było jednorazowe, a tytuł nadal wzbudza emocje, zdecydowaliśmy się pokazać fragment z gry, nawiązujący do popularnej i kultowej serii „Manhunt”.

Duże zasięgi w mediach branżowych oraz setki pozytywnych komentarzy, potwierdzają nie słabnące zainteresowanie graczy tym projektem.

Tormentor pomimo tego, że podobnie jak Succubus, pozostaje tytułem wyjątkowo brutalnym, może pochwalić się większą popularnością w mediach. Klasyfikowany jako gra erotyczna- Succubus, pomimo dobrej sprzedaży, miał spore trudności z widocznością. W przypadku Tormentora nie przewidujemy tego typu problemów z marketingiem oraz zasięgami medialnymi, a krótka i intensywna kampania promocyjna gry powinna pozytywnie wpłynąć na budowanie społeczności wokół tego tytułu oraz udaną premierę.

Zespół przy okazji produkcji tej gry opracuje również szereg nowych funkcjonalności i rozwiązań dla trybu TPP, z których korzystać będzie między innymi projekt „Sanctus”.

 

 

Kolejne relacje inwestorskie planujemy publikować w każdy pierwszy piątek nowego miesiąca

/ Madmind Studio