Newsletter #4 2022

Obejrzyj prezentację video na youtube

 

Zarząd Madmind Studio S.A. informuje, że w dniu 21 Marca 2022, zgodnie z przedstawionym wcześniej harmonogramem publikacji raportów, został opublikowany raport roczny za rok 2021.

Zdecydowaliśmy się na rozliczenie kosztów produkcji gry Succubus jednorazowo, by móc zacząć rok 2022 z „czystą kartą”.

Na podstawie raportu rocznego, oraz naszych regularnych relacji inwestorskich, informujemy, że firma pozostaje w doskonałej kondycji finansowej,
która umożliwia nam nie tylko dogodną pracę nad zapowiedzianymi już produkcjami, ale również dalszy rozwój spółki.

Przy okazji raportu rocznego, spłynęło do nas wiele zapytań odnośnie finansów spółki w roku 2021.
Pragniemy by mieli Państwo na uwadze, że raport roczny nie zawiera w sobie tak istotnych danych jak:

- sprzedaż gier spółki w grudniu 2021r. na platformie Steam

- sprzedaż gier spółki w Q4 2021r. na platformie GOG.COM

- sprzedaż gry Succubus w Q4 2021r. na platformie gamesplanet.com

- sprzedaż gry Agony na konsolach PS4 / Xbox One w Q4 2021r.

- sprzedaż gry Agony na platformie Switch w Q4 2021r oraz częściowo w Q3 2021r.

Każda z powyższych płatności rozliczana jest na indywidualnych zasadach, najczęściej miesiąc lub więcej, po zakończeniu danego okresu sprzedażowego.
Z racji tego część zarobionych w 2021 roku pieniędzy wpłynęło na konto spółki dopiero w roku 2022, co wspomniane jest w raporcie rocznym jako "należności".

Succubus

W marcu 2022 roku (01.03.2022 – 29.03.2022), sprzedaliśmy ponad 7 500 sztuk gry Succubus, oraz około 5000 sztuk DLC do gry.

Przez niemal cały marzec, gra dostępna była jedynie w swojej pełnej cenie.

Zmniejszenie zainteresowania sprzedażą gry, spowodowane zostało między innymi decyzją o nie wydawaniu żadnego z planowanych dodatków oraz żadnej większej aktualizacji w tym miesiącu.
Pomimo obniżonej sprzedaży gry w marcu, nadal pokrywa ona miesięczne koszta operacyjne zespołu.

Zdecydowaliśmy się połączyć przewidziane na marzec, płatne DLC, z darmową aktualizacją do gry, wydając całość w kwietniu, w tym samym terminie.
Dzięki temu rozwiązaniu, gracze dostaną nie tylko bardzo dużą i darmową aktualizację do gry, w tym między innymi zupełnie nowy typ broni, oraz płatny dodatek, który będzie dodatkowo zachęcał ich do zagrania.
Ten „podwójny update”, zostanie wydany w kwietniu, wraz z obniżką ceny gry oraz dedykowanymi sobie materiałami marketingowymi.

Minione miesiące pokazały, że przeważająca ilość sprzedanych egzemplarzy przypada na okresy w których wydajemy nową zawartość, jednocześnie tymczasowo obniżając cenę gry.

Succubus: Ultimate Edition

Rozpoczęliśmy prace nad ostatnim zaplanowanym dodatkiem do gry Succubus, wraz z wydaniem którego stworzona zostanie kompletna wersja gry,
zawierająca w sobie wszystkie aktualizacje, sezonowe dodatki oraz wszystkie płatne DLC.

Ta edycja gry dostępna będzie w niższej cenie niż przy zakupie wszystkich dodatków osobno, co powinno skłonić niezdecydowane osoby do zakupu.
W związku z opublikowaną Roadmapą wsparcia dla gry (nadal aktualną), zauważyliśmy że wielu graczy informuje o tym, że poczeka z zakupem gry aż dostępne będą wszystkie DLC.
„Succubus: Ultimate Edition” mieć będzie za zadanie trafić między innymi do tego typu graczy.

Wydanie gry Succubus: Ultimate Edition , powiązane będzie z największym z planowanych, płatnym dodatkiem.
DLC o którym mowa, zaoferuje graczom dużo nowej zawartości,  oraz promowane będzie między innymi efektownym trailerem CGI.
Przy okazji premiery tego DLC, odświeżona zostanie również oprawa wizualna stron sklepowych.  
  

Poza wspieraniem gry, planujemy wprowadzić Succubus do dystrybucji na platfomie Epic Store, w maju 2022 roku, co dodatkowo zwiększy zasięgi oraz sprzedaż tego tytułu.

Succubus: Wersje konsolowe


Zespół odpowiedzialny za wykonanie portów gry, pozostaje z nami w regularnym kontakcie, a materiały które możemy obserwować, wyglądają bardzo solidnie.
Jesteśmy zgodni co do potencjału sprzedażowego tej wersji gry, dlatego postaramy się zadbać nie tylko o jej jakość ale również stosowne działania marketingowe,
w których skorzystamy z pomocy między innymi spółki Playway S.A.  


Succubus: XVR

Prace nad projektem trwają i odbywają się według ustalonego harmonogramu prac oraz budżetu.
Planowana data wydania gry – Q4 2022, nie jest zagrożona.

Agony Unrated VR

W dniu 10.03.2022 opublikowana została strona Steam gry:
https://store.steampowered.com/app/1654170/Agony_VR/

A wraz z nią grywalne demo, które zostało pozytywnie przyjęte przez graczy.

Agony: Lords of Hell


W ostatnim czasie prace nad projektem znacznie przyspieszyły, a dedykowany mu zespół skupiony jest na dostarczeniu dobrej jakości dema gry w Q4 2022.
Demo powiązane będzie ze zbiórką Kickstarter, podczas której gracze będą mogli zdecydować o skali projektu.

Help Me!

W związku z agresją Rosji na Ukrainę, zdecydowaliśmy się zmienić miejsce w którym osadzona zostanie akcja gry, na Kazachstan.
Według developera, ta niewielka zmiana nie wpłynie na proces produkcji gry, ani na wykonane dotychczas prace nad grą.
Sam developer nie jest już powiązany z Rosją. Zmieniono serwery stron www, oraz przeniesiono firmę do innego kraju.
Planowana kampania Kickstarter tego tytułu odbędzie się na przełomie czerwca/lipca 2022

Paranoid oraz Tormentor

Prace nad obiema grami nadal trwają i odbywają się według ustalonego harmonogramu.

Sanctus oraz Unborn

library hero
W dniu 31 marca opublikowaliśmy komunikat ESPI o nabyciu pełnych praw do IP, które do czasu oficjalnego ujawnienia, określać będziemy nazwą „Unborn”.

Ujawnienie pełnych informacji o projekcie na tym etapie, mogłoby wpłynąć niekorzystnie na oficjalne ogłoszenie gry,
odbierając projektowi możliwość zaskoczenia graczy oraz mediów, nie tylko zwróconych ściśle w kierunku branży gier wideo.

Pragniemy poinformować, że oba tytuły - „Sanctus” oraz „Unborn”, współdzielić będą ten sam świat oraz historię, uzupełniając się nawzajem. Fabuła obu tych gier będzie ze sobą ściśle powiązana.

Zarówno Sanctus jak i Unborn, planowane są jako tytuły przedstawione w trybie trzeciej osoby (TPP), wykonane przy użyciu silnika graficznego Unreal Engine 5.

Prace nad projektami Sanctus oraz Unborn, obecnie odbywają się w ramach trwającej preprodukcji, podczas której tworzona jest fabuła gier oraz jej dokumentacja techniczna,
a kluczowe rozwiązania gameplayowe, zostaną stworzone zgodnie z wcześniejszymi deklaracjami, podczas produkcji gry „Tormentor”.
Dzięki temu rozwiązaniu, faktyczny development gier rozpocznie się wraz z przejęciem powyższych rozwiązań, które stanowić będą fundamentalny aspekt obu gier.

Rozwiązania takie jak poruszanie się postaci, eksploracja leveli czy też sztuczna inteligencja przeciwników, zostaną więc częściowo rozliczone przy okazji projektu Tormentor,
odciążając tym samym budżety gier Sanctus oraz Unborn. 

Pierwszy pokaz gry Sanctus zaplanowany był jako kluczowy moment wydarzenia „Madnight 2021”, jednak prezentacja została wstrzymana, ze względu na planowane powiązanie tytułu z „Unborn”.
Dzięki nabyciu pełnych praw do IP „Unborn”, a wraz z nimi ogromnej ilości assetów oraz projektów leveli, produkcja tego tytułu nie będzie tworzona zupełnie od zera.

Z racji tego że oba projekty, mają znacznie większy potencjał na osiągnięcie sukcesu niż na przykład nasze główne IP – Agony,
projekty te mają szansę wzbudzić szczególne zainteresowanie inwestorów oraz wydawców globalnych.

Podpisaliśmy również listy intencyjne w związku z tymi projektami (Sanctus i Unborn) z popularną polską aktorką oraz artystką, która użyczy nie tylko głosu ale również wizerunku dla głównej  bohaterki gry,
jak również z jednym z najpopularniejszych polskich pisarzy ostatnich lat, który odpowiadał będzie za napisanie fabuły oraz dialogów.

W związku z dużym potencjałem sprzedażowym projektów Sanctus oraz Unborn, spółka dążyć będzie do podpisania korzystnej umowy wydawniczej.

Oficjalne ogłoszenie gry Sanctus, wraz ze zwiastunem, planowane jest na grudzień 2022 roku.
Projekt Unborn, zostanie oficjalnie ogłoszony po premierach gier Paranoid oraz Tormentor.  


Kolejne relacje inwestorskie planujemy publikować w każdy pierwszy piątek nowego miesiąca.

Zachęcamy również do zadawania pytań, na które będziemy starali się odpowiadać zbiorczo, w ramach relacji inwestorskich.
This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

/ Madmind Studio